میرزمانی: بیشترین وظیفه دفتر موسیقی وزارت ارشاد انجام دادن کارهای سلبی است/آقاخانی: بحران مخاطب در تئاتر داریم

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست هم  اندیشی سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در عرصه دفاع مقدس شب گذشته در مجموعه باغ زیبا برگزار شد. براساس این گزارش پنل حوزه دفاع مقدس با حضور سعید علامیان، سردار هاشمی دانا،‌محمود ظهیرالدینی و محمد سروش برگزار شد.

بر اساس این گزارش، پنل چهارم در بخش هنر با حضور مرتضی گودرزی دیباج پژوهشگر در حوزه هنرهای تجسمی، ایوب آقاخانی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر و سید محمد میرزمانی آهنگساز حوزه دفاع مقدس برگزار شد.

* گودرزی: برای خلق آثار ارزشی در راستای هنر متعهد از جمله هنر دفاع مقدس، نیازمند معاصرسازی این ارزشها و مطابقت دادن آنها با شرایط روز هستیم 

گودرزی دیباج در این نشست اظهار داشت: ما برای خلق آثار ارزشی در راستای هنر متعهد از جمله هنر دفاع مقدس، نیازمند معاصرسازی این ارزشها و مطابقت دادن آنها با شرایط روز هستیم که این خود نیز نیازمند کارهای علمی و پژوهشی است که برای آن وزارت ارشاد باید حمایت های لازم را صورت دهد.

* میرزمانی: بیشترین وظیفه دفتر موسیقی وزارت ارشاد انجام دادن کارهای سلبی است/ فقط خطوط قرمز را اعلام می‌کند

محمد میرزمانی آهنگساز در این نشست با اشاره به نحوه خلق آثار موسیقایی حوزه دفاع مقدس بر ضرورت میدان دادن به هنرمندان برای خلق آثار خلاقانه تأکید کرد و گفت: متأسفانه در حال حاضر اصلی ترین و بیشترین وظیفه دفتر موسیقی وزارت ارشاد انجام دادن کارهای سلبی است. یعنی فقط خطوط قرمز را اعلام می کند. در چنین شرایطی آیا می توان آثار خلاقانه موسیقایی در حوزه دفاع مقدس را تولید کرد؟

وی همچنین بودجه حوزه موسیقی را بسیار اندک دانست و از اینکه جشنواره موسیقی دفاع مقدس بعد از سالها پویش به جشنواره مقاومت تغییر نام و تغییر محور داده است گلایه کرد و خواستار احیای جشنواره قبلی شد.

* آقاخانی: حوزه‌ هنرهای نمایشی در حال حاضر با بحران مخاطب روبرو است/ما یک عمر شعار تحویل مخاطب تئاتر در حوزه دفاع مقدس داده‌ایم

در این نشست همچنین ایوب آقاخانی نمایشنامه نویس و کارگردان حوزه تئاتر از آنچه ریل گذاری فرسوده برای خلق و عرضه آثار نمایشی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نامید، انتقاد کرد و با اشاره به اینکه این حوزه‌ هنرهای نمایشی در حال حاضر با بحران مخاطب روبرو است خاطرنشان کرد: معتقدم این مسئله به این خاطر بوده که ما یک عمر شعار تحویل مخاطب تئاتر در حوزه دفاع مقدس داده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه عمیقا معتقدم دفاعی که پشت سر گذاشته ایم مقدس بوده و هرگز نباید فراموش شود یادآور شد: مسئله اصلی این است که ما باید بتوانیم زبان مخاطب امروز را هم پیدا کنیم. من از شما به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهم که کمک کنید تا خط کشی های بیهوده در زمینه تولید این قبیل محصولات برداشته شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *