گلایه الهام چرخنده از چهار سال بیکاری/جدول فروش سینمای ایران/ارادت بازیگر آواز گنجشک‌ها به امام حسین (ع)+عکس

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، فرهنگ و هنر در هفته‌ای که گذشت با اخبار و حاشیه‌های گوناگونی روبرو بود که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به گلایه‌های الهام چرخنده از سالهای دوری از بازیگری اشاره کرد.

جدول فروش سینمای ایران و آمار فروش فیلم‌های روی پرده در فصل پاییز دیگر خبر مهم سینما در هفته‌ گذشته بود. فیلم نگار رامبد جوان طی هفته پیش صدر جدول باکس آفیس سینمای ایران را در دست داشت.

گفت‌وگو با مرشد میرزاعلی و بررسی مشکلات عمده در هنر تعزیه و نقالی از سوی این هنرمند با سابقه نقالی و تعزیه از دیگر اخبار مهم در زمینه هنرهای نمایشی بود.

نگار

افت فاحش فروش سینما در اولین هفته از فصل مدارس/نگار همچنان صدر جدول را در دست دارد+عکس

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، جدول فروش هفتگی سینمای ایران، با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی “نگار” ساخته “رامبد جوان” برای چهارمین هفته متوالی منتشر شد.

سینمای ایران با توجه به تعطیلات پنج روزه عاشورا و تاسوعا حسینی افت بسیار چشمگیری در فروش را تجربه کرد و به نوعی می‌توان آمار هفته گذشته را ضعیف ترین آمار هفتگی سال عنوان کرد.

همین طور اکثر آثار سینمایی به جز فیلم صدرنشین در هفته گذشته با فراز و فرودهای چشمگیری روبرو شدند و می توان گفت تمامی فیلم ها رتبه های جدیدی را در جدول فروش تجربه کردند.

نگار

فروش هفتگی: 104,243,000 تومان
فروش کلی:  1,809,588,000 تومان

نویسنده: احسان گودرزی

کارگردان: رامبد جوان

بازیگران: نگار جواهریان، محمدرضا فروتن، مانی حقیقی، آتیلا پسیانی، فریبا کامران، علیرضا شجاع نوری، افسانه بایگان، اشکان خطیبی

خلاصه داستان فیلم: ما به این ته سیگار رژ لبی مشکوکیم. اما این به ما کمکی نمی‌کنه!

برای مشاهده ادامه این گزارش اینجا کلیک کنید.

صنعتگر

صنعتگر در بیمارستان بستری شد/حال خواننده پاپ خوب نیست

غلامرضا صنعتگر خواننده پاپ در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: از روز گذشته به دلیل تشدید بیماری ام راهی بیمارستان شدم.

وی ادامه داد: حال اصلا خوش نیست و در حال حاضر فشار خونم روی 22 است و تا فشار خونم پایین نیاید پزشکان هیچ کاری نمی توانند برایم بکنند.

برای مشاهده ادامه این گفت‌وگو اینجا کلیک کنید.

محمود عزیزی

باب سلیقه مسئولین فرهنگی نیستم/دلم برای بازیگری تنگ شده است

محمود عزیزی بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر که این روزها از فضای بازیگری فاصله گرفته در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درخصوص فعالیت این روزهای خود گفت: هیچ پیشنهاد جدی و قابل توجهی بعد از سال 96 به من نشده است. این روزها در خانه نشسته‌ام و شکر خدا را می‌کنم که بهترین کار دنیا است.

وی با گلایه از وضعیت موجود در سینما افزود: در ماه‌های اخیر پیشنهاداتی بوده اما مواردی نبودند که بتوانم بعد از بازی در آنها از حضورم دفاع کنم و اگر آنها را قبول می‌کردم نمی‌دانم چگونه باید در خیابان جواب مردم را می‌دادم.

بازیگر فیلم بادیگارد در مورد غیبت خود در تمامی آثار تصریح کرد: هر ساله در اکثر آثار مناسبتی حضور داشتم. یکی از بانیان آثار مناسبتی بودم اما چرا به یکباره کنار گذاشته شده‌ام؟ همه چیز این روزها سلیقه مسئولین فرهنگی را می‌طلبد و من انگار باب سلیقه آنها نیستم.

برای مشاهده ادامه این گفت‌وگو اینجا کلیک کنید.

الهام چرخنده

چهار سال است که بیکارم/هیچ کس پاسخگو نیست

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، از گفت و گوی آخر ما با الهام چرخنده در تاریخ 22 تیر ماه سال 1395 تا به امروز 15 ماه می‌گذرد،  بعد از این مصاحبه الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون ایران در تاریخ 14 شهریور 1395 به دلیل حمله عصبی راهی بیمارستان شد، موضوعی که با انتقاد خانواده شدید خواهر چرخنده از بی توجهی هنرمندان به وضعیت وی مواجه شد.

بیشتر بخوانید: گلایه خواهر “الهام چرخنده” از هنرمندان

حال پس از بعد از گذشت بیش از یک سال بی خبری و عدم حضور چرخنده در صحنه هنر، جویای احوال وی شدیم. الهام چرخنده که به سختی حاضر به پاسخ سوالات خبرنگاران میزان شد، در نهایت پذیرفت تنها بخشی از این مصاحبه منتشر شود.

برای مشاهده ادامه این گفت‌وگو اینجا کلیک کنید.

رضا ناجی

عاشق امام علی(ع) و نوکر امام حسین(ع) هستم/ پدرم از کودکی مرا به مسجد می‌برد

رضا ناجی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان با اشاره حضور همیشگی خود در تکایای عاشورایی گفت: با وجود تمام مشغله‌ها و فیلمبرداری‌ها همیشه سعی می‌کنم در سوگواری شهادت امام حسین (ع) شرکت کنم و هر ساله به هیات می‌روم.

وی خاطرات خود از کودکی‌اش و حضور در هیات‌ها را اینگونه شرح داد: از کودکی این عشق به امام حسین (ع) و اهل بیت در وجود من بوده و همواره همراه من خواهد بود. پدرم ما را با این مراسم بزرگ انس داد و من از همان زمان تا الان در مراسم محرم حاضر می‌شوم.

بازیگر فیلم “آواز گنجشک ها” در همین راستا ادامه داد: پدر از کودکی مرا به مسجد می‌برد. نماز می‌خواندم و در کنار پدر پشت امام جمعه قامت می‌بستم. خانواده ما مذهبی بود و این اخلاق در من هم تجلی پیدا کرد. همیشه در تمامی مراسم ها حاضر می شویم و این اعتقاد در جان من رسوخ کرده است.

برای مشاهده ادامه این گفت‌وگو اینجا کلیک کنید.

مرشد میرزا علی

تعزیه در ایران رو به انقراض است/ بانی اصلی برگزاری تعزیه این روزها فقط نهادهای مردمی هستند

مرشد محسن میرزاعلی مدیر خانه نقالان در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درخصوص وضعیت فعلی تعزیه و نقالی در ایران گفت: واقعیت امر اینکه تعزیه و نقالی به هیچ عنوان شرایط خوبی را سپری نمی‌کنند. این دو حوزه نیازمند توجه بسیار بیشتر از سوی مسئولین فرهنگی ما هستند تا بتوان اندکی به آینده آنها امیدوار بود.

وی ماه محرم را ماه شکوفایی تعزیه خواند و افزود: محرم ماه شکوفایی تعزیه است و مردم به صورت خودجوش تعزیه را اداره و برگزار می‌کنند اما اگر خارج از این ماه به تعزیه نگاه کنیم وضع خوب نیست. مسئولین فرهنگی و وزارت ارشاد به هیچ وجه وظایف خود را نسبت به تعزیه و نقالی انجام نمی‌دهند.

این نقال پیشکسوت کشور مردم را بانی حفظ تعزیه خواند و اذعان کرد: متاسفانه بخش عظیم فرهنگی، تعزیه را فراموش کرده‌اند ولی از لحاظ مردمی این قضیه کاملاً بالعکس است. این روزها بانی اصلی برگزاری تعزیه نهادهای مردمی همچون تکایا، مسجدها و هیات ها شده اند.

وی اضافه کرد: تعزیه و نقالی به عنوان هنرهایی که متاسفانه در حال انقراض هستند زمانی می‌توانند وضع خوبی داشته باشند که مسئولین فرهنگی برای آن مکانی خاص و بودجه‌ای مستقل در نظر بگیرد. مسئولین فرهنگی باید از افرادی که با آموزش و اجرای نقالی و تعزیه آشنا هستند استفاده کند. زیرا این اشخاص می‌توانند قدمی مثبت در راه رشد تعزیه بردارند اما مسئولین هیچ حمایتی از ما نمی‌کنند. من از نوادگان تعزیه ایران هستم. پدران من چهارصد سال تعزیه خوان بودند اما هیچ حمایتی از شخص من انجام نمی‌شود.

برای مشاهده ادامه این گفت‌وگو اینجا کلیک کنید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *