• دسته‌بندی نشده
  • 0

وحدت مثال زدنی شیعیان در مسیر پیاده روی اربعین/کفاشی که کفش زائران را با واکس از غبار راه پاک می‌کند+عکس

طاها فرد طراح صحنه تئاتر که هم‌اکنون در پیاده‌روی اربعین حضور دارد در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص حال و هوای مرزهای ایران در مسیر پیاده روی اربعین گفت: شور حال عجیبی در مردم است. هرکس به نوبه خود به دیگری کمک می‌کند و وحدت مثال زدنی در این گوشه از جهان بین شیعه و سنی ایجاد شده است.

پیاده روی اربعین

وی در همین راستا افزود: عشق به امام حسین (ع) پیر و جوان نمی‌شناسد. پیرمردان و پیرزنان زیادی با وجود سختی راه همراه ما شده‌اند و جوانان هر کدام به نوعی با حمل بار این عزیزان و حتی گاهی با بر دوش کشیدن آنها در نقاطی که خسته شده اند به آنها کمک می‌کنند.

پیاده روی اربعین

طراح صحنه نمایش “آخرین نبرد” با اشاره به افزایش تعداد موکب‌ها نسبت به سال گذشته ادامه داد: امسال تعداد موکب‌های بین راه بسیار بیشتر از سال گذشته شده و از لحاظ امکانات بهداشتی و تنوع غذایی برای زائرین امکانات بسیار بیشتری در نظر گرفته شده است.

پیاده روی اربعین

دستیار کارگردان تئاتر با اشاره به حضور گسترده ایرانیان در این موکب‌ها تاکید کرد: ایرانیان از شرق و غرب و جنوب و شمال هر کدام در این راه حاضر شده و بسیاری از موکب ‌ها را خودشان راه انداخته‌اند. همه بی منت به مردم خدمت می‌کنند و ترک و لر و کرد و بلوچ همه در این راه عشق هم کلام شده‌اند.

پیاده روی اربعین

فرد با اشاره محبت افراد در مسیر پیاده‌روی اربعین خاطرنشان کرد: اتفاق بسیار جالبی در راه برای ما افتاد و آن همسفر شدن با یک کفاش عزیز جنوبی است ، وی در راه همراه با وسایل واکس و کفش‌دوزی خود هر جایی از مسیر زمانی را می نشیند و وسایلش را پهن کرده و چند ساعتی کفش زائران را می‌دوزد و واکس می‌زند و دوباره کوله بار خود را جمع کرده و به پیاده روی ادامه می دهد. آنچه در این دو روز ابتدایی تجربه کرده‌ام همه و همه همبستگی مردم برای رسیدن به مقصودی والا چون رسیدن به حرم امام حسین(ع) است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *