• دسته‌بندی نشده
  • 0

چند خبر کوتاه از شهرستان ری

** افتتاح سرای مهر اتیسم در شهر ری
به گزارش موزیک عشق باران به نقل از ایرنا از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، این سرا که با حضور هدایت الله جمالی پور، فرماندار ویژه شهر ری و فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس در مجلس شورای اسلامی ، همزمان با هفته معلولین در این شهرستان افتتاح شد.
این سرا که به همت جمعی از خیرین و مادران کودکان اتیسمی راه اندازی شده است، انواع خدمات پزشکی، حرکتی و روانشناختی ارائه می شود.
این مرکز 150 کودک مبتلا به اتیسم را تحت پوشش قرار دارد.
18 هزار معلول نابینا، ذهنی، اعصاب و روان و ضایعه نخاعی، سه هزار زن سرپرست خانوار و 2 هزار و 500 سالمند زیر پوشش نهاد حمایتی و خدماتی بهزیستی شهر ری قرار دارند.

** گروه موسیقی’ ساقی’ در دبی به اجرای برنامه می پردازد
گروه موسیقی سنتی ساقی از شهرستان ری به مناسبت ولادت حضرت محمد (ص)، حضرت امام صادق (ع) و هفته وحدت در دبی به اجرای برنامه می پردازد.
خواننده و سرپرست این گروه استاد محمد علی قدمی به همراه جمعی از نوازندگان از جمله استاد احسان قدمی مدرس و نوازنده دف و تنبک است.
اجرای قطعه موسیقی جمال محمد (ص) از جمله برنامه های این گروه موسیقی است.

** مرکز فرآوری ضایعات چوب در منطقه 19 راه اندازی شد
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 19 روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا از راه اندازی سایت چیپر در این منطقه خبر داد و گفت: به منظور کنترل و مدیریت سرشاخه و ضایعات چوب و تبدیل آن به چیپس چوب، سایت چیپر از ابتدای مهر ماه سال جاری با استقرار یک دستگاه چیپر در بزرگراه آزادگان راست گرد بزرگراه شهید کاظمی راه اندازی شده است.
مهرداد زنگنه فر افزود: این سایت در زمینی به وسعت پنج هزار متر مربع و محل تخلیه شاخ و برگ های ناشی از هرس درختان از سطح نواحی پنجگانه قرار دارد که عملیات خرد و تبدیل شاخه و تنه درختان به چیپس را انجام می دهد.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه چیپر به صورت شبانه روزی قادر به کار مفید بوده و روزانه هفت تن شاخه و تنه به چیپس تبدیل می‌کند.
معاون شهردار منطقه 19 ضمن تاکید بر دسترسی آسان، حذف هزینه های مربوط به فعالیت ماشین آلات در زمینه انتقال سرشاخه از محل دپو به محل فعالیت دستگاه های چیپر و مدیریت و بهره برداری بهینه از زمان و جلوگیری از هدر رفت نیروی انسانی گفت: ضایعات چوب و سر شاخه را در محل مناسبی مجاور سایت چیپر دپو کرده و از محصول چیپر دپو شده تخته های نئوپان،کودکمپوست و سوخت برخی کارگاه ها استفاده می شود.
انتشار: روح اله صائب
6003

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *