• دسته‌بندی نشده
  • 0

عضویت در سپاه به عشق مقابله با تجاوزگران منافق

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پیشمرگ روح الله، پیشمرگ مسلمان کرد شهید جبرییل صحرایی در روز ششم مهر ماه 1342 هجری شمسی در روستای پالنگان از توابع شهرستان کامیاران چشم به جهان گشود. پدرش عنایت به کشاورزی و مادرش بانو ارغوان به کار خانه داری مشغول بود.

 

جبرییل دوران کودکی را در روستا سپری کرد و بعد از این دوران به همراه پدرش به کشاورزی و دامداری مشغول شد، ایشان هیچگاه در یاری کردن پدر اظهار خستگی نمی کرد و با جان و دل همواره یار و مددکار پدر بود.

 

جبرییل همزمان با کار در کنار پدر به درس و مدرسه اش نیز ادامه می داد، اما به خاطر مشکلاتی که دامن گیرش بود، نتوانست بیشتر از سال دوم راهنمایی به تحصیلش ادامه دهد و خیلی زود با درس و مدرسه خداحافظی کرد.

 

شهید صحرایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای خدمت به جمهوری اسلامی ایران و حفظ دست آوردهای آن به عنوان پیشمرگ مسلمان کرد به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و به  مقابله با تجاوزگران منافق در منطقه کامیاران پرداخت.

 

شهید جبرییل صحرایی در روز پانزدهم خرداد ماه سال 1361 هنگام پاکسازی منطقه گازرخانی کامیاران بر اثر انفجار مین گروهک های ضدانقلاب به مقام والای شهادت نایل آمد و به مهمانی معبود شتافت و پیکر پاک و مطهرش در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *