خشم صهیونیست ها از اقدام خواننده نیوزیلندی

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از تارنمای «رادیو نیوزلند»، ‘اینژاک جربرگ’ سفیر رژیم صهیونیستی در نیوزلند با نوشتن نامه‌ ای در صفحه رسمی سفارت رژیم صهیونیستی در شبکه های اجتماعی به تصمیم این خواننده پاپ اعتراض کرد و خواستار تغییر نظر وی شد.
‘الا ماریا لانی یلیچ-اوکانر’ خواننده نیوزیلندی با اسم هنری’لرد’ به دلیل کشتار فلسطینی ها توسط صهیونیست ها، اجرای خود در تل آویو را لغو کرد تا رسما به جنبش تحریم رژیم صهیونیستی (بی.دی.اس) پیوسته باشد. تصمیمی که باعث خشم صهیونیست‌ها شد.
تعدای از مدافعان حقوق فلسطینیان از این خواننده 21 ساله‌ نیوزلندی خواسته بودند تا اجرای خود در تل‌آویو را لغو کند که او به این درخواست پاسخ مثبت داد. این خواننده در صفحه شبکه اجتماعی خود نوشته است: «آیا صدای خشونت را نمی‌شنوید؟».
«کارزار بین المللی -فلسطینی بایکوت آکادمیک و فرهنگی اسرائیل» (pacbi) با صدور بیانیه‌ای از این خواننده 21 ساله نیوزلندی برای شنیدن درخواست طرفدارانش مبنی بر لغو کنسرت قدردانی کرده است.
رژیم صهیونیستی با لابی‌گری و سرمایه‌گذاریهای فراوان در بخش های مختلف تلاش فراوانی کرده تا با جنبش «بی.دی.اس» به مبارزه بپردازد. با این همه بسیاری از شخصیت های مختلف فرهنگی – هنری درجهان با پیوستن به این جنبش، انزجار خود را نسبت به اقدامات سرکوبگرانه این رژیم غاصب اعلام کرده اند.
نیوزیلند در سال گذشته از کشورهایی بود که به قطعنامه محکومیت اقدامات شهرک سازی رژیم صهیونیستی رای مثبت داده بود. اقدامی که با واکنش تند این رژیم روبه رو شد.
نیوزلند و سنگال، در کنار مالزی و ونزوئلا چهار کشوری بودند که در سال گذشته میلادی پس از عقب‌نشینی مصر از رأی‌گیری درباره قطعنامه ضد شهرک‌سازی بار دیگر آن را به جریان انداختند و شورای امنیت سازمان ملل نیز قطعنامه ‌2334 را مبنی بر توقف فوری فعالیت‌های شهرک سازی رژیم اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین تصویب کرد.
البته صهیونیست ها که در اعتراض به همبانی شدن نیوزیلند در ارائه قطعنامه 2334 در شورای امنیت در 16 دسامبر 2016، در محکومیت اقدامات شهرکسازی اسرائیل در اراضی فلسطینی ها، سفیر خود را از نیوزیلند فراخوانده بودند کمی بعد مجددا با اعزام سفیر خود به ولینگتون موافقت کردند.
آساق****241**1599**انتشار:مریم شفیعی

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *