• دسته‌بندی نشده
  • 0

احمد احمدی خواننده بویراحمدی درگذشت؛ پیام تسلیت مدیرکل دفتر موسیقی

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، احمد احمدی از خوانندگان مولف حوزه منطقه بویراحمد و ممسنی، روز گذشته چهارشنبه 27 دی 1396 به دلیل کهولت سن درگذشت. «که کی جونی دورش نی» و «دل گورو دار» از ترانه‌های معروفی است که ساخته‌ی احمد احمدی است.

فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم درپیامی درگذشت استاد احمد احمدی را تسلیت گفت. متن پیام تسلیت طالبی به این شرح است:

دل یاران به برگ لاله ماند

که با پیوندشان، داغ جدایی است

با کمال تاسف ، خبر رسید که " استاد احمد احمدی" ، تاثیرگذارترین خواننده پیشکسوت حوزه زاگرس جنوبی، دعوت حق را در شوق رسیدن به جاودانگی، صبورانه پاسخ گفت.

نغمه دانی صاحب ذوق که در کمال زیبایی، مؤلف کلام ماندگار آثار درخشان خویش بود و در مقام میراث داری، پایه گذار "مکتب احمدی" در گستره­ی موسیقی کهن اقلیم بویراحمدو ممسنی.

هرچند نام این هنرمند کم نظیر و طنین نوای گرمش در قلب و حافظه­ی عمیق مردم قدرشناس این نواحی، به بلندای صدای سخن عشق، مانا و آشنا خواهد ماند؛ اما جای آن نیز دارد که فقدان حضورش را به جامعه­ ی هنری کشور مان و خانواده­­ی سوگوارش، تسلیت گفته و رحمت و رضوان خداوندی را برای آن روح وارسته، مسئلت نماییم.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *