• دسته‌بندی نشده
  • 0

«رویای آق‌تاریم» نقد و بررسی می‌شود

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست نقد و بررسی رمان «رویای آق تاریم» اثر مصطفی جمشیدی با حضور منتقدان و نویسندگان در مشهد برگزار می‌شود.

این رمان که با محوریت انقلاب اسلامی نوشته شده، درباره سال‌های پیش از بهمن سال 57 است که ماهیگیری در شمال ایران با غیرت خود با عوامل درگیری با مردم می‌جنگد و با شجاعت همه جا اصول انسانی را سرلوحه خود می‌کند. در ادامه سال‌ها می‌گذرد و در سال‌هایی که او تمشیت مردم ماهیگیر را در بندرهای شمالی بعهده دارد روزی ملاقاتی با فردی دارد که زخم آن مقابله‌ها و مبارزه‌ها را دارد.

این نشست یکشنبه ۱۵ بهمن از ساعت ۱۷ در فروشگاه مرکز انتشارات «به‌نشر» واقع در مشهد، خیابان امام خمینی(ره)، مقابل باغ ملی با حضور نویسنده این رمان و منتقدان و نویسندگان برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مصطفی جمشیدی پیش از این در گفت‌وگو با فارس پیرامون این رمان گفته بود: شخصیت اصلی این رمان، بازمانده آن تهاجم‌ها است که بالاخره او را شهید می‌کند. «رویای آق تاریم» سرگذشت سرگشتگی و عشق است. این رمان را باید روایت سرسپردگی به شاعرانگی و عشق به عدالت دانست. سفر به ارس در تعقیب کار و زندگی و دنبال کردن سوداها و سرگشتگی و عشق از مولفه‌های این رمان است. رمان «رویای آق تاریم» بسیار به نثر متمایز متکی است و پهلو زدن به تغزل از ویژگی‌های آن است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *