ترکمنستان اجرای 5 طرح ساختمانی را به فرانسوی‌ها واگذار کرد

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، دولت ترکمنستان اجرای 5 طرح بزرگ ساختمانی در «عشق‌آباد» پایتخت این کشور را به یک شرکت ساختمانی فرانسوی واگذار کرد.

«قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان پس از بررسی دقیق ماکت و ویژگی‌های این طرح‌های جدید، با صدور مصوبه‌ای به دولت خود اجازه داد تا قراردادهای مربوطه را با این شرکت ساختمانی امضا نماید.

طرح احداث و تجهیز کامل 2 ساختمان اداری بانک دولتی «ترکمنباشی»، «بانک صنعت»، هتلی مجلل، ساختمان اجلاس و کنگره بین‌المللی و نیز ساختمان و سازه مجلل تریبون رسمی جشن‌ها و رژه‌ها از جمله طرح‌هایی هستند که قرار است در شهر عشق‌آباد ظرف 2 سال آینده احداث شوند و تا سال 2020 میلادی به بهره‌برداری برسند.

شرکت ساختمانی بوویگ فرانسه از سال 1993 میلادی حضور خود در بازار ترکمنستان را آغاز کرد و از سال 1993 الی 2016 میلادی بیش از 50 طرح بزرگ و مجلل ساختمانی بزرگ به خصوص 2 مجتمع ساختمان کاخ ریاست جمهوری، کاخ اجلاس بین‌المللی، مسجد جامع «صفرمراد حاجی» در حومه عشق‌آباد، هتل‌های مجلل، ساختمان دانشگاه «مختومقلی» و نیز ده‌ها ساختمان اداری و دولتی را احداث کرده‌ است که ارزش آنها بیش از 2 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *