• دسته‌بندی نشده
  • 0

سیزدهمین اجلاس کمیسیون بین دولتی ایران و ترکمنستان در «عشق آباد» آغاز به کار کرد

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، سیزدهمین نشست کمیسیون مشترک بین دولتی در مورد مسائل کنسولی، مرزی و گمرکی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در «عشق آباد» آغاز به کار کرد.

بنابه گزارش موزیک عشق باران به نقل از پایگاه اطلاعاتی وزارت امور خارجه ترکمنستان، نشست مذکور در محل ساختمان وزارت امور خارجه این کشور تحت ریاست معاونان وزرای امور خارجه دو کشور راه اندازی شد.

در این اجلاس همچنین نمایندگان وزارتخانه های مربوطه و سازمان های انتظامی شرکت کردند.

شرکت کنندگان این نشست روند اجرایی تصمیمات گرفته شده در این اجلاس دوازدهمین نشست کمیسیون مذکور را مورد ارزیابی قرار داده و بر اجرایی شدن بخش عمده ای از آن تاکید کردند.

در جریان این نشست طرفین همچنین در خصوص وضعیت فعلی و دورنمای روابط دوجانبه تبادل نظر و بر ضرورت اجرای بدون چون و چرای تمام توافقات به دست آمده تاکید کردند.

2 طرف به اهمیت توسعه زیرساخت های مرزی و گمرکی با هدف افزایش گردش مالی و توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور توجه خاص صورت دادند.

علاوه بر این نمایندگان ایران و ترکمنستان در این نشست تبادل اطلاعات در زمینه مسائل مربوط به مبارزه با قاچاق مواد مخدر و چالش و تهدیدات مشترک را یک امر ضروری خواندند.

نشست سیزدهمین کمیسیون مشترک بین دولتی ایران و ترکمنستان در زمینه مسائل کنسولی، مرزی و گمرکی ادامه دارد.

انتهای پیام/.

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *