• دسته‌بندی نشده
  • 0

جشن نوروز پیروان خط امام دانشگاه چمران اهواز با جشن و پایکوبی همراه بود /انجمن دانشجویی پیروان خط امام دانشگاه چمران، آنقدر‌ها هم پیرو خط امام نیستند

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو، انجمن اسلامی پیرو خط امام (ره) جشنی را به مناسبت نوروز برگزار کرد که نشان دهنده نوع خاصی از پیروی از امام (ره) در این تشکل دانشجویی است این جشن در حالی برگزار شد که دانشجویان بدون توجه به شئونات اسلامی به جشن و پایکوبی پرداختند.

این برنامه می‌توانست در معرفی نوروز و تعمیق ارزش‌ها و باور‌های ملی نقش خوبی را در بین دانشجویان داشته باشد؛ اما برنامه‌ای که برگزار شد، فرسنگ‌ها از این هدف دور بود و شاید بتوان گفت که احتمالا دیگر وقت موسیقی و کمی هم حرکات موزون است!

یکی از دانشجویان حاضر در این جشن به خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: برنامه پس از اذان مغرب در آمفی تئاتر دانشکده علوم آغاز شد. برنامه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده بود؛ اما عمده آن با موسیقی وحرکات موزون دانشجویان همراه بود.

وی ادامه داد: حافظ خوانی و البته سخنرانی یکی از اساتید نیز از دیگر آیتم‌های این برنامه بود که به دلیل عدم استقبال دانشجویان این برنامه بیشتر از چند دقیقه طول نکشید.

یکی دیگر از دانشجویان درباره جزییات این برنامه گفت: مجری برنامه که از پرسنل دانشگاه است به همراه دی جی، موجب تهیج دانشجویان شد و البته گاهی در طول برنامه اختلاط بین دانشجویان به همراه رقص  را به وجود آورد.

وی افزود:  یک گروه موسیقی از بیرون از دانشگاه به همراه ساز‌های سنتی به اجرای برنامه پرداختند و در طول برنامه مراسم قاشق زنی توسط برخی از دانشجویان اجرا شد و در آخر برخی دانشجویان هم بالون آرزو‌ها را به آسمان رها کردند.

یکی دیگر از دانشجویان حاضر در این جشن گفت: تعجب می‌کنم که تشکل دانشجویان پیرو خط امام (ره) که یک تشکل سیاسی است، چرا باید چنین جشنی را بگیرد، وی ادامه داد: در طول  برنامه حراست و مسئولان دانشگاهی در این جشن حضور نداشتند.

 هوشمند معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهید چمران نیز در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو گفت: طبق روال مرسوم درخواست فعالیت و برنامه‌های تشکل‌ها بررسی و مجوز صادر می‌شود و اگر مشکلی در اجرای آن صورت بگیرد هیئت نظارت بر تشکل‌ها و انجمن‌ها با بررسی موارد طبق قانون و بدون اعمال سلیقه رای خودش را ابلاغ می‌کند.

هوشمند ادامه داد: هنوز جزییات کامل به دستم نرسیده است، ولی می‌توان گفت: اگر مجری بهتر عمل می‌کرد شاید برنامه به گونه‌ای دیگری ادامه پیدا می‌کرد.

مهرزاد قوی فکر مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به جشن مذکور به خبرنگار خبرگزاری دانشجو گفت: گاهی جشنی با عنوان فارغ التحصیلی برگزار می‌شود، ولی گاهی جشنی از سوی تشکل دانشجویی که پیرو خط امام بودن را یدک می‌کشد برگزار می‌شود، و در واقع توقع از این دو برنامه با هم متفاوت است. تشکلی که ادعای کار فرهنگی و پیروی خط امام (ره) را دارد، باید به گونه دیگری رفتار کند.

 قوی فکر ادامه داد: جشن به نام نوروز بود، ولی از ارزش‌های معنوی و نماد‌های نوروز دور بود. این برنامه حدود سه ساعت طول کشید که ۱۰ دقیقه سخنرانی بود و چند دقیقه شعرخوانی و ما بقی برنامه شامل دی جی و مجری بود که مجری در بیشتر زمان این مراسم دی جی را همراهی می‌کرد.

مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اظهار کرد: برخی از دوستان مجری برنامه به شدت دنبال مجوز برای کانون موسیقی هستند، پیش از این گفتیم که در حال حاضر افرادی که دنبال تاسیس کانون موسیقی هستند متخصص موسیقی نیستند و البته سلیقه موسیقی شان را هم در این برنامه دیدیم.

وی ادامه داد: نگرانی از این هست که با شکل گیری کانون موسیقی که همین دوستان به دنبال تاسیس آن هستند باید شاهد اجرای بیشتر چنین برنامه‌هایی باشیم.

قوی فکر گفت: مخالف خود موسیقی نیستیم. مخالفت ما با این دیدگاه نازلی است که این دوستان به موسیقی دارند و موسیقی را ابزاری صرفا برای رقص می‌دانند.

مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران گفت: مقرر شده که جلد نهم صحیفه امام را به دوستانمان در انجمن پیرو خط امام هدیه کنیم تا بیشتر با نظریات امام (ره) پیرامون موسیقی آشنا شوند.

گوشه هایی از برنامه جشن نوروز

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *