اردبیل| جشن استقبال از نوروز در خلخال برگزار شد

به گزارش موزیک عشق باران به نقل از خبرگزاری تسنیم از خلخال، در آستانه عید نوروز و با اتمام روزهای پایانی اسفندماه، با همت شهرداری و اعضای شورای اسلامی این شهر، جشن استقبال از نوروز و بهار با حضور مسئولان و شهروندان و هنرمندان استان و شهرستان، با اجرای موسیقی محلی، آئین سنتی تکم‌گردانی و سایر برنامه‌های متنوع با محوریت خلخال، بام آبی آذربایجان در پارک ارم برگزار شد.

در این جشن ضمن تقدیر از زحمات کارگران بازنشسته و کارمندان نمونه این شهرداری، با ایجاد فضای نشاط آور به همراه اجرای برنامه زنده توسط هنرمندان صاحب نام استانی و شهرستانی و فراهم کردن فضای نشاط  شرعی در تعطیلات عید نوروز برای شهروندان و جلب رضایت گردشگران و میهمانان برنامه‌های متنوعی اجرا شد.

جشن درو در شهریور سال آینده برگزار می‌شود

فاطمه جوادی شهردار خلخال در جشن استقبال از نوروز اظهار داشت: همواره شهرستان خلخال از قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی در جذب توریسم و گردشگر نسبت به سایرشهرستان ها دارد و این شهر با داشتن پتانسیل های گردشگری، می تواند در آینده مورد توجه مسئولین و توریسم های داخلی و خارجی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: ارتقاء سطح خدمت رسانی به شهروندان در جهت فراهم آوردن شرایط مناسب برای زندگی، کسب و کار که توسط همکاران پرتلاش این شهرداری، روزانه به مردم این شهر ارائه می شود که در جوار این فعالیت ها، همواره اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری می تواند در ایجاد نشاط شرعی شهروندان نیز مثمرثمر باشد.

شهردار خلخال بیان داشت: با آغاز سال جدید، طرح عمرانی نیز در خلخال نیز توسط شهرداری شروع می شود و در این زمینه با مطالعه کوچه ها و معابر شهری، سعی داریم خدمت رسانی را به تمام نقاط این شهر به صورت یکسان سوق دهیم تا شهروندان در خدمت رسانی در جایگاه برابر قرار گرفته باشند و امیدواریم شهروندان در مشارکت برنامه های عمرانی و فرهنگی، مانند سالهای قبل در کنار این شهرداری حضور موثر داشته باشند.

جوادی افزود: اجرای برنامه های فرهنگی در مناسبت های مختلف در دستور کار این شهرداری می باشد که با راه اندازی معاونت فرهنگی و هنری شهرداری خلخال، بی شک این برنامه ها به صورت منسجم برگزار می شود و سعی داریم برنامه ها به صورت خانوادگی اجرا شود تا شهروندان از نشاط شرعی ایجاد شده اظهار رضایتمندی وبا امید بیشتر زندگی شیرینی را برای خود و شهروندان فراهم آورند.

شهردار خلخال با بیان اینکه شاخص های گردشگری در خلخال با توسعه راههای مواصلاتی رشد چشمگیری خواهد یافت افزود: برای افزایش جذب گردشگر در خلخال، با استفاده از توسعه فضای سبز و ایجاد رفاه برای افراد توریسم، زیبا سازی شهری نیز مورد توجه قرار دارد که با استفاده از مطالعات انجام پذیرفته، در آینده رشد چشمگیر توسعه شهری در خلخال را شاهد خواهیم بود.

جوادی اظهار داشت: در فعالیت های عمرانی که مطالعاتی روی آن توسط کمیسیون های مختلف با همکاری مجدانه اعضای شورای اسلامی شهر خلخال صورت پذیرفته است که با ارائه طرح تفصیلی محله قلعه باشی، این مسیر نیز به سمت بازار ابوذر هدایت می شود تا ضمن رونق کسب و کار بازاریان، سهولت در عبور و مرور و دسترسی آسان به نقاط جنوبی شهر نیز فراهم شود.

شهردار خلخال با اظهار خشنودی از اجرای برنامه زنده با حضور مسئولین و شهروندان که به استقبال از سال نو در پارک ارم برگزار شد گفت: برنامه جشن درو در پایان شهریور ماه نیز در خلخال برگزار می شود که در این جشن، با اجرای برنامه های متنوع به همراه آئین های کهن این مرز و بوم، سعی می کنیم به پاس زحمات کشاورزان و کارگران زحمت کش منطقه، بتوانیم از آنان تقدیر به عمل بیاوریم تا از این طریق توانسته باشیم اندکی از وظیفه خود در پاسداشت از زحمات کشاورزان داشته باشیم.

فعالیت‌های عمرانی شهرداری در سال جدید با شتاب بیشتری آغاز می‌شود

بلال نوری رئیس شورای شهر نیز در این مراسم به خبرنگار تسنیم در خلخال اظهار داشت: شورای اسلامی شهر با همکاری شهرداری خلخال در نظر دارد با مشارکت شهروندان به توسعه پایدار شهری دست یابد تا از این طریق ضمن اجرای برنامه های مهم عمرانی، با تکمیل زیرساخت های استاندار این شهر برای سالیان متمادی و استفاده از خدمات شهری برای شهروندان فراهم شود.

نوری افزود: ساماندهی ورودی های خلخال از سمت استان‌های اردبیل، گیلان و زنجان در برنامه کاری شهرداری برای سال آینده خواهد بود و بی‌شک در سال جدید فعالیت های عمرانی شهرداری نیز با شتاب بیشتری آغاز می‌شود تا از این طریق توانسته باشیم رضایتمندی شهروندان را در توسعه همه جانبه شهری را فراهم آورده باشیم.

وی ادامه داد: در سال آینده با آغاز و اتمام پروژه آماده سازی و اجرای پیاده راه ازسمت کمرخونی روستای خوجین تا کوه گردشگری ازناو خلخال به جهت ایجاد محیط ورزشی سالم، در اختیار شهروندان و اهالی ورزش قرار می گیرد که این پیاده راه با داشتن جاذبه‌های طبیعی می‌تواند استقبال بیشتری از ورزش را برای شهروندان بوجود بیاورد تا با استفاده از پتانسیل های گردشگری، توانسته باشیم به توسعه و آبادانی این شهر تلاش کرده و قدمی برداشته باشیم.

رئیس شورای شهر خلخال اظهار داشت: ساماندهی سایت زباله خلخال از اولویت های کاری اعضای شورای شهر و شهرداری می باشد که در این زمینه همه امورات اداری آن به اتمام رسیده است و در نظر داریم با انتقال رسمی محل فعلی سایت زباله خلخال، بتوانیم ضمن دفع استاندارد زباله و رعایت موارد بهداشتی، از این طریق مانع بروز خطرات بهداشتی و محیطی برای ساکنین و شهروندان داشته باشیم.

اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری توسط شهرداری خلخال قابل قبول است

شهامت عباس‌زاده یکی از شهروندان حاضر در جشن استقبال از نوروز در پارک ارم به خبرنگار خبرگزاری تسنیم در خلخال اظهار داشت: از سال گذشته پیشرفت‌های عمرانی قابل قبولی در این شهر توسط اعضای شورای شهر و شهرداری خلخال صورت پذیرفته است و انتظار می‌رود برنامه های عمرانی برای سال بعد نیز در دستور کار واحد عمرانی شهرداری قرار گیرد تا رشد هر چه بهتر توسعه آبادانی شهری را شاهد باشیم.

وی افزود: انتظار می‌رود شهرداری خلخال در ایجاد زیرساخت‌های مناسب ضمن ایجاد رفاه عمومی، در توسعه جذب گردشگر نیز تلاش کند و این شهرستان با دارا بودن روستاهای منحصر به فرد و موقعیت های طبیعی از جمله آب و هوای پاک، امکان برگزاری جشنواره‌های متنوع ورزشی در فصول مختلف را دارا است.

 عباس‌زاده بیان کرد: اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری توسط شهرداری خلخال در کنار فعالیت‌های عمرانی که شهرداری دارد قابل قبول بوده و از این طریق می توان آسیب‌های اجتماعی را دفع کرد و حضور خانواده در کنار هم و اجرای برنامه‌های شاد، می‌تواند در روابط خانوادگی و اجتماعی شهروندان موثر است.

وی اظهار کرد: همواره باید قدردان زحمات پرسنل خدمات شهری شهرداری خلخال باشیم که به صورت تمام وقت در جهت رفاه شهروندان تلاش می کنند و در این زمینه با ایجاد فضای پاک، سعی در فراهم سازی بهداشت محیط شهری را برای شهروندان انجام می‌هند و مانند سال‌های قبل در تعطیلات عید نوروز نیز به کار و کوشش در جهت پاکسازی معابر،کوچه و خیابان‌ها را بر عهده دارند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *