تبلیغات
خبرساز - مطالب تیر 1395

خبرساز

شرایط ناگوار از دست دادن اطلاعات می‌تواند برای همه ما اتفاق بی افتد. در دنیای ایده آل، اکثراً از داده‌هایمان پشتیبان می‌گیریم، اما همیشه این‌چنین نیست.
شرایط ناگوار از دست دادن اطلاعات می‌تواند برای همه ما اتفاق بی افتد. در دنیای ایده آل، اکثراً از داده‌هایمان پشتیبان می‌گیریم، اما همیشه این‌چنین نیست. اگر شما یک فایل آفیس خراب دارید و باز نمی‌شود، نگران نباشید، زیرا ما در ادامه قصد داریم روش‌هایی به شما آموزش دهیم که می‌توانید با بهره بردن از آن‌ها فایل‌های مجموعه آفیس را بازیابی و ترمیم کنید.

قابلیت ترمیم خودکار آفیس

مایکروسافت در مجموعه نرم‌افزارهای آفیس قابلیتی را تعبیه کرده که کاربر به لطف آن می‌تواند به صورت خودکار فایل‌های آسیب دیده در اثر کِرَش دستگاه و یا قطع لحظه‌ای برق، آن را مجدد بازیابی و ترمیم نماید.

باز کردن و تعمیر کردن

هنگامی که فایل معیوبی را باز می کنید، برنامه آفیس به صورت خودکار سعی در تعمیر آن می‌کند، با این حال اگر این کار انجام نشد تنها یک راه وجود دارد که متوجه شوید آفیس به درستی وظیفه خود را انجام می‌دهد.

در گام اول هر کدام از برنامه‌های مورد نظر مجموعه آفیس را باز کرده و سپس مسیر File > Open را طی کنید، فایل معیوب مورد نظر خود را یافته، آن را انتخاب کنید و سپس گزینه Open and Repair را همچون تصویر فوق انتخاب نمایید. این روش همیشه قابل اطمینان ترین نیست، اما اگر خرابی جزئی باشد کارساز خواهد بود.

بازیابی خودکار

اگر به هر دلیلی یکی از برنامه‌های مجموعه آفیس در هنگام کار به صورت ناگهانی بسته شود، پس از راه‌اندازی مجدد آن، برنامه به صورت خودکار موظف است تا آخرین تغییرات را بر اساس قابلیت AutoRecover ذخیره کرده باشد. اگر مجدد فایل آفیس را اجرا کنید، پنجره داده‌های بازیابی شده به شما ارائه می‌شود، اگر این اتفاق نیفتاد، راه‌های دیگری نیز برای دسترسی به آخرین مطلب ذخیره شده وجود خواهد داشت.

برنامه آفیس مورد نظر خود را باز کرده و روی سربرگ File کلیک کنید، سپس گزینه Recent را انتخاب نمایید. در این قسمت نیز گزینه Recover Unsaved Documents را انتخاب کنید. اگر مراحل قبلی را به درستی طی کرده باشید، به مسیر آخرین تغییرات ذخیره شده خودکار راهنمایی خواهید شد. پس از مشاهده صحت موضوع می‌توانید فایل مورد نظر را در مکان دیگری ذخیره کنید.

جستجو در سیستم

گاهی ممکن است که فایل اصلی شما به دلایلی مختلفی خراب شده باشد، با این حال در بعضی مواقع سیستم‌عامل ویندوز از فایل هایی که کاربر در حال ویرایش آن‌هاست به صورت خودکار و لحظه‌ای در محل دیگری پشتیبان تهیه می‌کند.

بسته به تنظیمات سیستم‌عامل مورد استفاده شما، ممکن است دریابید که ویندوز یک نسخه از داده‌های شما را ذخیره کرده است. اگر قابلیت پشتیبان گیری ویندوز را فعال کرده باشید، می‌توانید برای بازیابی آن‌ها از قسمت restore point اقدام نمایید. برای چک کردن این قابلیت بر روی فایل آفیس مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید، سپس به سربرگ Previous Versions بروید.

در این قسمت در صورت امکان می‌توانید آخرین فایل‌های پشتیبان را مشاهده نمایید. برای مشاهده تغییرات موجود در هر نسخه کافیست از گزینه Open استفاده نمایید. به همین منوال پس از یافتن فایل مورد نظر نیز برای بازگرداندن آن می‌توانید از گزینه Restore استفاده کنید و از آن لذت ببرید!

فایل‌های موقت

فایل‌های موقت در اشکال مختلف ممکن است هنوز جایی بر روی سیستم شما موجود باشند. برای یافتن آن‌ها کافیست جستجوگر سیستم را باز کنید و tmp.* را جستجو نمایید. با این کار، شما تمام فایل‌هایی که با پسوند فایل‌های موقت پایان می‌یابند را خواهید یافت. در صورت یافتن مطلب مورد نظر، می‌توانید آن را در مکان دیگری ذخیره نمایید. بعضی از فایل‌های موقت با پیشوند ~ شروع می‌شوند، پس بهتر است یک جستجوی دیگر نیز با  *.*~ کرده و همان کار را با این نوع فایل نیز انجام دهید.

دور از ذهن نخواهد بود که فایل موقت، مسیر فایل اصلی را به شما نشان دهد؛ حتی ممکن است که از روی سایز فایل بتوانید آن را تشخصی دهید. لازم به ذکر است که با استفاده از این ترفند ممکن است با حجم انبوهی از مطالب یافت شده روبه‌رو گردید، پس اگر وقت و حوصله چِک کردن تمامی نتایج را ندارید، از این روش صرف نظر کنید.

استفاده از برنامه‌های کمکی

اگر به هر دلیلی برنامه اصلی آفیس نتوانست فایل معیوب شما را ترمیم کند، ناامید نشوید زیرا تنها با چند کلیک و دریافت برنامه‌هایی کم حجم، می‌توانید این مشکل را برطرف سازید برای مثال، می‌توانید از برنامه OpenOffice که یک جایگزین رایگان برای برنامه آفیس بوده و قادر به باز کردن بدون دردسر فایل می‌باشد استفاده نمایید.

این‌ها راه‌حل‌های تضمین شده نیستند، اما اغلب کارساز گزارش شده‌اند. حتی اگر بخشی از فایل را بازیابی کند، بهتر است تا تمامی مطالب آن را از دست بدهید. اگر با هرکدام از این روش‌ها توانستید به فایل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید، در فواصل مختلف زمانی رونوشت‌هایی را از آن در مکان‌ها گوناگون تهیه فرمایید.

استفاده از برنامه‌های بازیابی اطلاعات

هنگامی که شما یک فایل آفیس را ویرایش می‌کنید، از آن به صورت خودکار یک رونوشت مخفی روی سیستم ایجاد می‌شود. این رونوشت تنها یک فایل موقت است که بعد از بستن فایل اصلی حذف می‌شود. با این حال، شما با استفاده از برنامه‌هایی همچون Recuva، می‌توانید آن را حتی در صورت حذف شدن بازیابی کنید. لازم به ذکر است، همچون فایل اصلی ممکن است که فایل رونوشت نیز معیوب شده باشد، اما در هر حال با استفاده از این روش چیزی را از دست نخواهید داد.


پس از راه‌اندازی برنامه بازیابی، تنها کافیست آدرس مکانی که فایل اصلی در آن قرار دارد را برای برنامه تعریف نمایید. فایل‌های پشتیبان موقت در فرمت‌های مختلفی استفاده می‌شوند. برای مثال، در هنگام ویرایش یک فایل ورد، فایل‌های پشتیبان موقت آن با فرمت‌هایی نظیر ASD و WBK ذخیره می‌گردند؛ بنابراین شما می‌توانید از روی اندازه یا تاریخ ایجاد فایل، آن را تشخیص داده و در مکان دیگری بازیابی کنید.

از دست دادن داده‌ها می‌تواند یک موقعیت استرس‌زا ایجاد کند، با این حال ممکن است از طریق روش‌های گفته شده بتوانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که در صورت امکان از تمامی فایل‌های حساس خود هرچند وقت یک بار پشتیبان تهیه کنید تا در مواقع اضطرار بتوانید با خیال راحت از آن‌ها استفاده نمایید.

نظرات() 

سونی پس از اعلام تاریخ رسمی کنفرانس خود، با انتشار تیزر تبلیغاتی جدید معرفی گوشی مجهز به دوربین با فوکوس بهتر را تایید کرد...
در ماه‌های گذشته شاهد انتشار تصاویر و شایعات بسیاری در مورد اکسپریا زد ۵ و زد ۵ کامپکت بودیم و پس از تایید کنفرانس سونی در روز ۱۱ شهریور ماه، امروز این شرکت معرفی گوشی جدید در این کنفرانس را نیز تایید کرد.
سونی پس از اعلام تاریخ رسمی کنفرانس خود، با انتشار تیزر تبلیغاتی جدید معرفی گوشی مجهز به دوربین با فوکوس بهتر را تایید کرد. همان طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، گوشی مورد نظر در تصویر حضور دارد اما به دلیل مات بودن آن نمی‌توان در مورد طراحی گوشی اطلاعاتی بدست آورد
به نظر می‌رسد گوشی موجود در عکس به دلیل ابعاد نسبتا کم اکسپریا زد ۵ کامپکت باشد. بنابر شایعات گذشته اکسپریا زد ۵ صفحه نمایشی ۵.۵ اینچی و اکسپریا زد ۵ کامپکت صفحه نمایش ۴.۷ اینچی خواهد داشت.

آن طور که از تصویر پیدا است سونی در نظر دارد تا سیستم خاصی از فوکوس را در پرچمداران آینده‌ی خود بکار بگیرد اما اطلاعات بیشتری از آن در حال حاضر در دست نیست. سونی ماه گذشته گوشی میان‌رده‌ی اکسپریا ام ۵ را با فوکوس هیبریدی معرفی کرد اما با توجه به پرچمدار بودن گوشی‌های جدید می‌توان انتظار سیستم پیشرفته‌تری را نیز داشت.

احتمال دارد سونی در پرچمداران جدید خود از حسگر IMX230 خود بهره برده و رابط کاربری دوربین خود را نیز بهبود ببخشد. در حدود یک هفته تا روز معرفی رسمی گوشی‌های پرچمدار سونی زمان باقی مانده است و باید منتظر باشیم و ببینیم که این شرکت این بار چه محصولاتی را برای علاقه‌مندان خود معرفی خواهد کرد.

نظرات() 

جک دورسی، مدیرعامل جدید توییتر در حال ایجاد تغییراتی در توییتر است تا جان دوباره‌ای به این شبکه‌ی اجتماعی ببخشد


جک دورسی، مدیرعامل جدید توییتر در حال ایجاد تغییراتی در توییتر است تا جان دوباره‌ای به این شبکه‌ی اجتماعی ببخشد. دورسی ساعاتی پیش اعلام کرد که از این پس امید کردستانی به عنوان رئیس هیئت مدیره‌ی توییتر ایفای نقش خواهد کرد.

جک دورسی ساعاتی پیش اعلام کرد که امید کردستانی از این پس به عنوان رئیس هیئت مدیره‌ی توییتر انجام وظیفه خواهد کرد. کردستانی سابقه‌ی بلند بالایی در کمپانی‌های نام آشنای دره‌ی سیلکون دارد که مهم‌ترین و طولانی‌ترین این فعالیت‌ها در گوگل بوده است. کردستانی سال گذشته پس از قطع همکاری با گوگل دوباره به این کمپانی بازگشت، اما پس از آنکه لری پیج و سرگیی برین ساختار گوگل را تغییر داده و هلدینگ آلفابت را تاسیس کردند، کردستانی به عناون مشاور به انجام وظیفه برای آلفابت ادامه داده است.

همانطور که اشاره کردیم کردستانی یکی از افرادی است که از اولین روزهای تاسیس گوگل در این کمپانی به کار مشغول شد. وی یک سال پس از آنکه سرگئی برین و لری پیج این کمپانی را تاسیس کردند، وارد گوگل شد تا پایه‌های تجارت در این کمپانی نوپا را بنا کند. براساس گزارش‌های منتشر شده در حال حاضر کردستانی رابطه‌ی کاری با گوگل نداشته و فقط به عنوان مشاور در کنار این کمپانی است.

بیش از ۳ توییت منتشر شده از مجموع ۱۱ توییتی که کردستانی منتشر کرده، به بیان احساسات کردستانی در رابطه با کار در توییتر در کنار جک دورسی اختصاص دارد. وی ابراز خوشحالی کرده که می‌تواند در کنار دورسی به عنوان رهبر جدید توییتر به کار مشغول شود. همانطور که اشاره کردیم، دورسی تغییرات گسترده‌ای را در توییتر در دست اجرا دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به احراج بیش از ۳۳۰ کارمند این کمپانی اشاره کرد که بالغ بر ۸ درصد از کارکنان این کمپانی را شامل می‌شود.

دورسی در این رابطه ایمیلی را به کارکنان توییتر ارسال کرده که بخشی از آن به شکل زیر است:

ما با در پیش گرفتن برنامه‌های بازسازی نیروی کار خود در پی حرکت به سمت جلو هستیم تا از این طریق کمپانی را قدرتمندتر از پیش در مسیر توسعه قرار دهیم.

نظر شما در رابطه با همکاری کردستانی با توییتر چیست؟ آیا کردستانی قادر است همچون گوگل، توییتر را نیز به یک بنگاه اقتصادی پولساز تبدیل کند؟

نظرات() 

یکشنبه 27 تیر 1395

کسپرسکی به مدرسه برمی‌گردد

نویسنده: درسا م   

جشنواره فروش ویژه محصولات کسپرسکی به مناسبت بازگشایی مدارس برپا شده است.
از۲۵ شهریور تا دهم آبان ماه امسال، محصولات خانگی کسپرسکی را با ۲۵درصد تخفیف ویژه بخرید.

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان (ایدکو) تنها توزیع کننده آنلاین محصولات کسپرسکی در خاورمیانه، از برپایی جشنواره فروش ویژه محصولات کسپرسکی به مناسبت بازگشایی مدارس خبر داده است.

براساس این گزارش، در این جشنواره خرید که تا دهم آبان ادامه خواهد داشت، محصولاتی مانند اینترنت سکیوریتی، کسپرسکی ناب وکسپرسکی وان که ویژه کاربران خانگی هستند، با تخفیف بیست و پنج درصدی عرضه می گردند.

این جشنواره که روی سایت رسمی فروش آنلاین کسپرسکی به آدرس www.irkaspersky.com و سایت‌های کلیه نمایندگان رسمی کانال فروش آنلاین برپا شده است، به همراه پشتیبانی از کلیه کارت‌های بانکی عضو شتاب، لایسنس های محصولات را نیز به طور آنی در اختیار خریداران قرار می‌دهد.
ضمن آنکه کلیه محصولات به صورت اوریجینال، همراه با گارانتی و پشتیبانی، با لایسنس به نام خریدار و گواهینامه اصالت محصول در ابن دوره تخفیف عرضه می‌گردند.

گفتنی است محصول اینترنت سکیوریتی کسپرسکی در دو نسخه ۲۰۱۳ انگلیسی و ۲۰۱۲فارسی (با رابط کاربری و راهنمای کامل به زبان فارسی) عرضه می گردند.

نظرات() 

اپل و اچ‌تی‌سی در کمال ناباوری بر سر پرونده‌های قضایی مربوط به پتنت‌های مورد مناقشه خود که در چندین دادگاه در سرتاسر دنیا مطرح بود، سازش کردند.
اپل و اچ‌تی‌سی در کمال ناباوری بر سر پرونده‌های قضایی مربوط به پتنت‌های مورد مناقشه خود که در چندین دادگاه در سرتاسر دنیا مطرح بود، سازش کردند. این سازش براساس امضای یک تفاهم نامه 10 ساله صورت می‌گیرد که مقامات اچ تی سی می‌گویند این مسئله هیچ تاثیر منفی بر مسائل مالی این شرکت نخواهد گذاشت. می‌توان از این اظهارات استنباط کرد که اچ تی‌سی مقداری پول به اپل پرداخت خواهد کرد.

این یک خبر غیرمنتظره بود، مخصوصاً پس از برد یک میلیارد دلاری اپل بر علیه سامسونگ در دادگاه چند ماه پیش که بر سر همین مسئله نقض اختراعات ثبت‌ شده اتفاق افتاد. اما با تامل بیشتر در این مسئله می‌توان دریافت که این توافق برای هر دو طرف از دو طرف مناقشه و درگیری بهتر بود. لطفاً به موارد زیر دقت کنید:

 اپل نمی‌تواند همانند برتری که در پرونده خود با سامسونگ بدست آورد، توقع پیروزی در دادگاه با اچ تی‌سی را نیز داشته باشد. در پرونده این شرکت با سامسونگ، اپل مدارک و اسناد زیادی برای اثبات سخنان خود داشت؛ مدارکی همچون تلفن های هوشمندی که به آیفون شباهت داشتند یا شواهد داخلی مبنی بر اینکه نشان می‌دهد سامسونگ مستقیماً سعی در کپی کردن گوشی‌های اپل داشته است. از طرفی فروش بسیار بالای و دور از انتظار محصولات سامسونگ نیز در پیروزی اپل بی تاثیر نبود. در این پرونده اپل نمی‌تواند با همان قدرتی که در مقابل سامسونگ وارد دادگاه شد، علیه اچ تی سی اقامه دعوی کند، چرا که هم فروش اچ تی سی بسیار کمتر از سامسونگ بود و هم طراحی گوشی‌های این تولید کننده تایوانی با گوشی‌های اپل فرق می‌کنند.
    اچ تی سی سهم بسیار اندکی در بازار دارد و در جایی که اپل و سامسونگ حرف اول را می زنند، می خواهد برای خود سهمی بدست آورد. برای اپل شکایت و دعوی بر سر مشکلاتی که با اچ تی سی دارد، انقدرها هم منفعت نخواهد داشت.
    در طرف دیگر اچ تی سی هم فکر می‌کند که بهتر است به جای پرداخت پول به وکیل‌ها، این پول را به اپل بدهد و از سر این مسئله رد شود. اپل آنقدر پول دارد که بخواهد این پرونده را تا ناکجاآباد کِش بدهد اما اچ تی سی اولویت‌های خود را باید در نظر بگیرد.
    همچنین فروش بعضی از محصولات اچ تی سی همچون EVO 4G LTE توسط ITC به خاطر نقض یکی از پتنت‌های اپل ممنوع شده است که حتی اپل در مورد آن معتقد بود که این کار کافی نیست. ادامه ندادن این مبارزه هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ پولی به نفع اچ تی سی خواهد بود.
    هر دوی این شرکت‌ها از توانایی اچ تی‌سی در استفاده از پتنت‌های ثبت شده اپل همچون بازکردن قفل صفحه نمایش با لغزاندن انگشت بر روی آن (Slide to Unlock)، جستجوی کلی (Universal Search)، بالا و پایین کردن صفحات با استفاده از تکنولوژی Bounce Scrolling و اسکرول صفحه برای قفل شدن، سود می برند. اچ تی‌سی سعی در بهبود کیفیت محصولاتش دارد و اپل اجازه می‌دهد یکی از رقیبان واقعی سامسونگ در گود باقی بماند و با ویژگی‌هایی که سامسونگ نمی تواند با داشتن آنها مبارزه کند، به جنگ و ستیز برآید. در واقع دشمنِ دشمن اپل، دوست اپل خواهد بود.
    اچ تی سی در حال حاضر یکی از شرکای بزرگ ویندوز فون در بازار است. اپل و مایکروسافت هم رابطه خوبی در پتنت های خود دارند. اگر اچ تی سی تصمیم به تمرکز بر روی ویندوز فون ها داشته باشد، کمک بزرگی به حل مشکلات کرده است.

البته این مسائلی بود که ما فکر کردیم دلیل این سازش و توافق شده است، اما مطمئناً مسائل و مقاصد دیگری هم پشت این قضیه وجود دارد. محتوای مسائل مورد سازش هم محرمانه باقی مانده و هیچ یک از این دو شرکت بجز مطالب مختصری که گفته شد، سخنی بر زبان نراندند. در حال حاضر اپل با اچ تی‌سی و نوکیا به توافق در مسایل درگیر بین خود رسیده‌اند. تنها موردی هم که کاملاً در دادگاه حل و فصل شد، مشکل و درگیری با سامسونگ بود. پرونده اصلی و مهم فعلی اپل با موتورولاست که در حال حاضر مستقیماً با گوگل درگیر شده است. باید منتظر بود و دید که چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

نظرات() 

اگر به خاطر داشته باشید از CES سال گذشته داستان تبلت-اسمارت فون های تبدیل شونده با معرفی PadFone ایسوس آغاز گشت و این شرکت اگر چه آماری از فروش آن ارائه نکرد، اما...

اگر به خاطر داشته باشید از CES سال گذشته داستان تبلت-اسمارت فون های تبدیل شونده با معرفی PadFone ایسوس آغاز گشت و این شرکت اگر چه آماری از فروش آن ارائه نکرد، اما به عرضه نسخه دوم آن با نام PadFone2 روی آورد. اکنون به نظر می رسد که رقیبی برای این محصول ایسوس در راه بازار است

TransPhone را می توان یک جایگزین ارزان اما شاید کم کیفیت گجت تک رو ایسوس دانست که اکنون نسخه Pro آن برای عرضه در مارس سال آینده آماده می شود. این تبلت-اسمارت فون از یک صفحه ۷ اینچی ۱۰۲۴ در ۶۰۰ پیکسلی تشکیل شده که می تواند یک تلفن هوشمند 3.5 اینچی با نمایشگر ۹۶۰ در ۵۴۰ پیکسلی را قورت دهد. این اسمارت فون از پردازنده دو هسته ای یک گیگاهرتزی MediaTek بهره می برد. 

طرفداران این ابزار اندرویدی دوگانه اکنون می توانند آن را با قیمت ۲۴۰ دلار پیش خرید کنند. البته احتمالا تا اواسط مارس ۲۰۱۳ این گجت روانه بازار نخواهد شد.

نظرات() 

چهارشنبه 23 تیر 1395

فیس بوک و پرده برداری از گراف سرچ !

نویسنده: درسا م   

مارک زاکربرگ، مدیرعامل و موسس شبکه اجتماعی فیس بوک در کنفرانس شب گذشته از دشواری‌های ارائه Graph Search گفت و اعلام نمود که...


شب گذشته فیس بوک کنفرانس اختصاصی خود را برگزار نمود و در آن از سرویس Graph Search پرده برداری کرد. هرچند مارک زاکربرگ این سرویس را یک موتور جستجوی وب مانند گوگل ندانست اما سرویس گراف‌سرچ علاوه بر نمایش نتایج جستجوی درون فیس‌بوک، برای نمایش نتایج جستجوی وب از موتور جستجوی بینگ مایکروسافت کمک می‌گیرد. سرویس جستجوی گراف‌سرچ فیس بوک به کاربران این شبکه اجتماعی امکان جستجوی در میان دوستان، غذا، شغل‌، اخبار و هر موضوع دیگری که در فیس بوک وجود دارد را می‌دهد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل و موسس شبکه اجتماعی فیس بوک در کنفرانس شب گذشته از دشواری‌های ارائه Graph Search گفت و اعلام نمود که برای ارتقاء سطح کیفی این سرویس از نظر فنی موارد بسیاری را در نظر گرفته است. این سرویس بصورت آزمایشی از طریق آدرس facebook.com/graphsearch در دسترس است.

مدیرعامل فیس بوک معتقد است که گراف‌سرچ حفره بزرگ میان قابلیت‌های این شبکه اجتماعی را پر می‌کند و به نبرد با رقبای آسیب‌پذیر خود خواهد رفت. گوگل با این سرویس وارد رقابت تازه‌ای با بزرگترین موتور جستجوی دنیا یعنی گوگل نیز خواهد شد.

فیس بوک دارای یک میلیارد کاربر است که 240 میلیون عکس و 1 تریلیون ارتباط را ایجاد کرده‌اند، حال این اعداد و ارقام را به موارد اشتراک گذاری شده، بروز رسانی‌ها و پست‌های کاربر اضافه کنید تا با یک مجموعه بزرگ و کم نظیر از اطلاعات هدفمند روبرو شوید. اما این ها به تنهایی برای نبرد با گوگل کافی نیستند و این شبکه اجتماعی برای نمایش محتوای خارج از فیس‌بوک نیز وارد همکاری تازه‌ای با مایکروسافت شده و قرار است از موتور جستجوی Bing نیز بهره ببرد.

مدیرعامل فیس بوک اعلام کرد که 10 درصد از کل ظرفیت CPU در دسترس فیس‌بوک صرف محاسبه بازرسی حریم خصوصی کاربران می‌گردد. شاید این موضوع را برای راحت کردن خیال کاربران از حفظ حریم خصوصی آنها در سرویس جستجوی Graph Search بیان کرده باشد.

فیس بوک همچنین از تلاشش برای طبیعی و راحت نمودن جستجو در گراف‌سرچ خبر داد و اعلام نمود که آنها در تلاش هستند تا جستجو را به راحتی تگ کردن افراد در عکس‌ها کنند. گراف‌سرچ مجهز به قابلیت تجزیه و تحلیل زبان‌های طبیعی است که شباهت‌های به Siri اپل دارد اما مبتنی بر متن است نه صدا. به این ترتیب نتایج نمایش داده شده برای کاربر به نوعی برای افراد داخل این شبکه اجتماعی معنی دار خواهند بود. به عنوان مثال عکس‌های دوستان شما در یک پارک عمومی یا سریال تلویزیونی که پیش‌تر لایک کرده‌اید بصورت خودکار در لیست کلمات کلیدی قرار می‌گیرند. نتایج جستجو نیز با یک الگوریتیم بسیار پیچیده و براساس علایق کاربر نمایش داده خواهند شد.

البته تمام این قابلیت‌ها شبیه جستجوی تحت وب است و تا اینجای کار این سرویس تفاوت چندانی با موتورهای جستجوی دیگر ندارد. اما به نظر می‌رسد فیس‌بوک پا را در کفش رقبای خود نیز کرده است. به عنوان مثال «شرکت‌هایی که دوستان شما در آن مشغول به کار هستند جای مناسبی برای استخدام شدن است» یعنی به نوعی فیس‌بوک به واسطه گراف‌سرچ یکی از قابلیت‌های مهم شبکه اجتماعی LinkedIn را به شبکه اجتماعی خود اضافه نموده است. یا به عنوان مثال دیگر، قابلیتی که به جستجوی دوستان مجرد دوست شما می‌پردازد و به نوعی کار شبکه‌های اجتماعی دوست یابی را انجام می‌دهد. نمونه دیگر جستجوی اماکن است که این شبکه اجتماعی را در مقابل سرویس‌های رستوران یابی، تورگردی و غیره قرار می‌دهد.

در واقع فیس‌بوک با سر‌چ‌گراف دقیقا بدنبال همان سیستمی است که گوگل با ترکیب شبکه اجتماعی گوگل پلاس با دیگر سرویس‌هایش تمایل به  و قصد دارد نتایج جستجو را براساس اطلاعات ارزشمندی که از کاربرانش در اختیار دارد به نوعی هدفمند نمایش دهد.

فیس‌بوک احتمالا یک یاهو جدید خواهد شد و شاید هم در آینده به یک گوگل تبدیل شود. فیس بوک یک شبکه اجتماعی است اما کاربران اخبار مختلف روز دنیا را در آن منتشر می‌کنند، عکس و فیلم به اشتراک می‌گذارند و انجمن‌های مورد علاقه خود را از طریق گروه‌ها و صفحه‌ها دنبال می‌کنند.

نظرات() 

دوستان نزدیک خود را با استفاده از اپلیکیشن جدید فیس بوک پیدا کنید !


دوستان نزدیک خود را با استفاده از اپلیکیشن جدید فیس بوک پیدا کنید !

به گزارش خبـــر نو شبکه اجتماعی فیس بوک به تازگی برنامه جدیدی را در دست طراحی دارد که با استفاده از آن شما می توانید دوستان نزدیک خود را که دارای پیج شخصی هستند جستجو کنید.

اینطور به نظر می رسد که این اپلیکیشن با شناسایی موقعیت شما می تواند دوستان نزدیک شما را نشان داده و شما می توانید برای آنها درخواست دوستی بفرستید.

اگر شما به مدت طولانی هم از این اپلیکیشن استفاده نکنید، باز هم این برنامه قادر خواهد بود که موقعیت شما را شناسایی کند و برای دوستانتان به اشتراک بگذارد، اما فیس بوک هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

اپلیکیشن جدید فیس بوک بسیار شبیه به برنامه find my friends شرکت اپل است و شباهت های زیادی به آن خواهد داشت.

با این حال آیا فیس بوک واقعا می خواهد اپلیکیشنی شبیه به find my friends اپل طراحی کند؟ باید منتظر ماند و دید...

نظرات() 

رایتل همزمان با فرارسیدن عید نوروز، طرح بی‌نهایت خود را راه‌اندازی کرده است، اپراتور سوم تلفن همراه به منظور ارائه خدمتی متمایز برای مشترکان پرمصرف


رایتل همزمان با فرارسیدن عید نوروز، طرح بی‌نهایت خود را راه‌اندازی کرده است، اپراتور سوم تلفن همراه به منظور ارائه خدمتی متمایز برای مشترکان پرمصرف خود طرحی را با عنوان "بی‌نهایت" ویژه مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی خود راه‌اندازی کرده است.

مشترکان سیم کارت های دائمی رایتل می‌توانند با پرداخت ماهیانه 50 هزار تومان به صورت نامحدود از خدمات داخل شبکه رایتل همچون مکالمه صوتی، مکالمه تصویری، پیامک، پیام چند رسانه‌ای و اینترنت پر سرعت همراه استفاده نمایند.

همچنین هر مشترک سیم کارت دائمی رایتل با ثبت نام در این طرح می‌تواند از 1,000 دقیقه مکالمه صوتی و 1,000 پیامک خارج از شبکه (تماس با سایر اپراتورهای تلفن همراه یا ثابت) در هر دوره (2 ماهه) استفاده کند.

این طرح در حال حاضر ویژه مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی رایتل است. ثبت نام طرح بی‌نهایت تنها از طریق وب سایت رسمی رایتل به آدرس www.righte

نظرات() 

نخستین ساعت هوشمند مقاوم در برابر آب با قابلیت اتصال NFC و رابط کاربری برنامه آندروئید رونمایی شد.
پیشرفته‌ترین ساعت هوشمند موجود در جهان دارای قابلیت اعلان‌های پیام‌رسانی چندگانه، رابط کاربری برنامه آندروئید و کنترل از راه دور موسیقی و مقاوم در برابر آب است.

کمپانی سونی با معرفی این محصول تلفیقی از فناوری و تخصص با قابلیت اتصال تک لمسی و صفحه نمایش دوم برای تلفنهای هوشمند مبتنی بر آندروئید را به نمایش گذاشته است.

این ساعت هوشمند که در نمایشگاه موبایل آسیا شانگهای رونمایی شده عملکردهای یک ساعت چندکاره، نشان‌دهنده اعلان‌ها، رابط کاربری برنامه آندروئید و کنترل از راه دور تلفن را در  یک دستگاه گرد هم می‌آورد.

قابلیت توسعه برنامه‌های کاربردی در این دستگاه باعث می‌شود کاربر به تناسب با نیازمندی‌هایش چه زمانی که در حال حرکت یا درحال ورزش است و یا در یک جلسه کاری یا در خانه خود است از طریق برنامه‌های اختصاصی بیشتر، بیش از هر ساعت هوشمند دیگری قابلیت شخصی‌سازی داشته باشد.  

بسیاری از برنامه‌های این ساعت هوشمند حتی بدون نیاز به دسترسی به تلفن امکان دانلود دارد به نحوی که کاربر می تواند تماس‌های خود را تنها با یک لمس ساده روی مچ دستش مدیریت کند و با استفاده از یک برنامه کاربردی از طریق ساعت هوشمند از راه دور عکس بگیرد.

همچنین این محصول امکان این را به کاربر می دهد که زمانی که به تلفن متصل نیست بتواند ایمیل‌هایی را که پیش‌تر دانلود کرده بخواند و بدون اینکه تلفن خود را از جیب خارج کند، سریع و آسان آهنگ‌های پخش کننده موسیقی خود را انتخاب کرده و میزان بلندی صدای آنها را تنظیم کند.

SmartWatch 2  همچنین به دلیل طراحی مقاوم در برابر آب و گرد و غبار، به طور اطمینان بخشی محکم بوده و در حال حرکت، هنگام بارش باران یا در هوای آفتابی مقاوم خواهد بود.

پیش از این در سال 2007 سونی نخستین ساعت دارای بلوتوث را در بازار ساعت‌های هوشمند عرضه کرد.

با تحقیق انجام شده از سوی تحلیلگران که فروش ۴۱ میلیون دستگاه ساعت هوشمند تا سال ۲۰۱۶ را پیش‌بینی کرده اند، آینده دستگا‌ه‌های پوشیدنی به طرزی باورنکردنی روشن ارزیابی می‌شود.

نظرات() 

سه شنبه 15 تیر 1395

مدل جدید Exynos 5 Octa

نویسنده: درسا م   

سامسونگ مشخصات چیپ جدید اگزینوس ۵ اکتا را اعلام کرد...

سامسونگ مشخصات چیپ جدید اگزینوس ۵ اکتا را اعلام کرد. این مدل جدید که با کد ۵۴۲۰ شناسایی می شود٬ بر مبنای گرافیک مالی T628 شکل گرفته و در کنار آن ۴ هسته کورتکس A15 با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتز را با ۴ هسته کورتکس A7 با فرکانس ۱.۳ گیگاهرتز ترکیب کرده -چیزی که به آن معماری بیگ.لیتل آرم گفته می شود.

کره ای ها می گویند چیپ جدید ۲۰ درصد توان پردازشی بیشتر نسبت به نسل قبلی و ۲ برابر قدرت گرافیکی سه بعدی را به ارمغان آورده. همچنین پهنای باند حافظه با استفاده از رم دو کاناله LPDDR3 با فرکانس ۹۳۳ مگاهرتز به ۱۴.۹ گیگابیت در ثانیه رسیده که به عنوان مثال امکان پخش ویدیوهای تمام اچ دی با استفاده از وای-فای را میسر می کند.

تولید انبوه این چیپ در ماه آینده میلادی آغاز می شود و احتمالا شاهد استفاده از آن در گلکسی نوت ۳ خواهیم بود.

نظرات() 

دوشنبه 14 تیر 1395

آغاز عرضۀ رسمی Optimus G Pro LG در ایران

نویسنده: درسا م   

تهران، برج میلاد- دوشنبه، ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۲- Optimus G Pro، گوشی هوشمند ال‌جی با نمایشگر ۵/۵ اینچ Full HD IPS Display، به بازار ایران راه یافت.
در همایشی که به مناسبت ورود این گوشی هوشمند، با بزرگترین صفحه‌نمایش در میان گوشی‌های هوشمند ال‌جی، در سالن همایش‌های برج میلاد تهران ترتیب داده شده بود، علاوه بر مدیران ال‌جی در ایران، جمعی از اصحاب رسانه نیز حضور داشتند تا ورود رسمی Optimus G Pro را خوشامد گویند.


ال‌جی Optimus G Pro، که برای اولین بار در کنگرۀ جهانی موبایل در اوایل ۲۰۱۳ رونمایی شد، به شبکۀ ۴G LTE، صفحه‌نمایش ۵/۵ اینچ Full HD IPS و امکانات تجربۀ کاربری جدید مجهز است که برای برآورده کردن نیاز کاربران برای گوشی‌های هوشمند با صفحه‌نمایش بزرگ ساخته شده است.

نمایشگر Full HD IPS در Optimus G Pro، که با همکاری LG Display تولید شده است، ۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسل در ۴۴۰ پیکسل در اینچ فراهم می‌کند. این گوشی هوشمند با ۳۱۴۰ میلی‌آمپر، در نوع خود، بزرگترین ظرفیت باتری را دارد و لذت مشاهدۀ Full HD را برای ساعات متمادی میسر می‌کند. با دوربین بهبودیافته ۱۳ مگاپیگسل در پشت و ۲٫۱ مگاپیکسل در جلوی دوربین، کاربران می‌توانند تصاویر و ویدئوها را با کیفیت Full HD، یعنی همان کیفیتی که در تلویزیون‌های HD می‌بینید، ثبت و ضبط کنند.


در ابتدا کریس جانگ، مدیرکل ال‌جی در ایران، درباره ال‌جی موبایل و ورود Optimus G Pro به بازار ایران سخنانی را ایراد کرد. وی در ادامه گفت: « تعریف ما از ابتکار در حال حاضر نوعی فناوری است که بازتابی از مشتریان باشد. ما همیشه به مشتریان گوش کرده‌ایم و در جست‌وجوی ابتکار از آنها یاد گرفته‌ایم. ما در ساخت LG G2 این تحقیق را به مراحل بالایی رساندیم. ال‌جی G2 هیجان‌انگیزترین و موفق‌ترین گوشی در تاریخ شرکت ما است.»

سپس بنیامین دارَمی، مدیر بخش موبایل ال‌جی در ایران، به بررسی مشخصات و امکانات اصلی Optimus G Pro پرداخت و ویدئوهایی در مورد قابلیت‌های گوناگون و منحصربه‌فرد این گوشی هوشمند نمایش داد.


Optimus G Pro با تجربۀ کاربری پیشرفته‌ای عرضه می‌شود که مخصوص این گوشی ساخته شده است؛ مثل ضبط دوگانه (Dual Recording) و پانورامای واقعیت مجازی (VR Panorama). قابلیت ضبط دوگانه به کاربران امکان می‌دهد تا هم‌زمان با دوربین جلو و پشت عکس بگیرند و تجربۀ منحصربه‌فرد تصویر در تصویر داشته باشند. VR Panorama امکان مشاهدۀ محیط‌های کاملا افقی و عمودی در نمای ۳۶۰ درجه را میسر می‌سازد.

امکانات تجربۀ مبتکرانه و خلاقانۀ پرطرفدار در Optimus G به Optimus G Pro هم افزوده شده است. مانند Qslide، QuickMemo و بزرگنمایی زنده (Live Zooming).

در پایان قرعه‌کشی ۳ گوشی Optimus G Pro انجام شد و این تلفن همراه هوشمند به سه نفر خوش‌شانس از اصحاب رسانه اهدا شد. در این مراسم، قرعه‌کشی جشنوارۀ رمضان تلفن‌های همراه ال‌جی نیز صورت گرفت و برندگان سفر به برزیل و شرکت در جام جهانی فوتبال نیز انتخاب شدند.

ال‌جی Optimus G Pro یکی از پیشرفته‌ترین گوشی‌های هوشمند امروزی در بازار است. این گوشی به تازگی در نشست جهانی LTE در ۲۰۱۳ (LTE World Summit 2013) از نظر امکانات و عملکرد در صنعت تلفن همراه مفتخر به جایزۀ بهترین تلفن همراه/دستگاه LTE شد.

کمی پس از معرفی این گوشی هوشمند در کنگرۀ جهانی موبایل ۲۰۱۳، جایزۀ red dot design برای طراحی عالی به این گوشی اهدا شد.


مشخصات اصلی Optimus G Pro

• چیپ‌ست: پردازندۀ چهارهسته‌ای ۱٫۷ گیگاهرتز کوالکوم Snapdragon™ ۶۰۰
• حافظه: ۳۲ گیگابایت / میکرو اس‌دی (تا ۳۲گیگابایت)
• RAM: 2 گیگابایت DDR
• صفحه‌نمایش: ۵/۵ اینچ Full HD (1080×۱۹۲۰ پیکسل/ ۴۰۰ پیکسل در اینچ)
• دوربین: دوربین پشت ۱۳ مگاپیکسل با فلاش ال‌ای‌دی / دوربین جلو ۲٫۱ مگاپیکسل
• سیستم‌عامل: اندروید ۴٫۱٫۲ (Jelly Bean)
• باتری: ۳۱۴۰ میلی‌آمپر (قابل جدا شدن / امکان شارژ بی‌سیم)
• اندازه: ۱۵۰٫۲ x 76.1 x 9.4 میلی‌متر

نظرات() 

یکشنبه 13 تیر 1395

لیست قیمت تبلت

نویسنده: درسا م   

نامقیمت (تومان)
COBY MID7035 250,000
Marshal ME-702 259,000
Energy Sistem Color eReader C4+ Touch Titanium 269,000
Marshal ME-703 279,000
i-Life WTAB 702 299,000
Energy Sistem Energy Multimedia Color Book 2074 Rubber Black 299,000
Arnova 7b G3 - 8GB 299,000
Dimo 700 300,000
Point Of View Protab 26 355,000
Point Of View MobII 701 399,000
Innovel I701S 420,000
Innovel i703W 440,000
Innovel i710B 459,000
Marshal ME-700B 469,000
Prestigio MultiPad 7.0 Prime Plus 486,000
Lenovo Ideapad A1000 - 16GB 490,000
Prestigio MultiPad 7.0 HD 499,000
Asus Memo Pad ME172V - 8GB 529,000
Asus Memo Pad ME172V - 16GB 560,000
GS-Pad GSP-X8 569,000
Axtrom Axpad 8P01 570,000
Point Of View Protab 25XL 585,000
Ainol Novo7 Venus - 16GB 585,000
jxd p1000 590,000
Acer Iconia Tab B1-A71 600,000
Axtrom Axpad 7E01 620,000
Lenovo Ideapad A2107A - 16GB 620,000
Asus Memo Pad ME173X HD - 16GB 625,000
Energy Sistem Tablet i8 Dual - 16GB 629,000
Mercury mTab StreaQ 649,000
HP Slate 7 2800 Tablet - 8GB 679,000
Hyundai P700 3G 698,000
Innovel I801B 699,000
Huawei MediaPad 7 Lite 699,000
Energy Sistem Book 1162 700,000
Dimo 900 730,000
Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 730,000
Ainol Novo8 Discover Quad Core 735,000
HP Slate 7 4601 Tablet - 16GB 749,000
ViewSonic VB737 765,000
Hyundai T7 - 8GB 785,000
Archos 97 Titanium HD 799,000
Prestigio MultiPad 8.0 Pro Duo 824,000
Axtrom Axpad 9P01 829,000
Lenovo Ideapad A1000-T- 4GB 839,000
Innovel I972S 839,000
Samsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-T210 - 8GB 850,000
MSI WindPad Enjoy 7 855,000
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100 - 8GB 859,000
Asus Fonepad - 8GB 865,000
Asus Fonepad ME371MG New - 8GB 869,000
Asus Google Nexus 7 - 32GB 879,000
Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G 889,000
Point Of View Protab 2 IPS 924,000
Archos 101 G9 - 16GB 925,000
Innovel I971W 930,000
HTC Jetstream 930,000
Dimo 900 Plus 950,000
Point Of View Onyx 527 3G 960,000
Ainol Novo Novo9 Spark 965,000
Asus Fonepad ME371 - 32GB 979,000
Hyundai T7s - 16GB 990,000
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100 - 16GB 1,005,000
Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate Duo 1,018,000
ViewSonic VB100a Pro 1,030,000
Axtrom Axpad 9E01 1,050,000
MSI WindPad Enjoy 10 plus 1,065,000
Asus Google Nexus 7 3G - 32GB 1,089,000
ViewSonic ViewPad 97a K1 1,100,000
Apple iPad mini WiFi-16GB 1,115,000
Archos 101 XS - 16GB 1,149,000
Samsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-T211 - 8GB 1,199,000
Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100 - 16GB 1,215,000
Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate 3G 1,239,000
Hyundai Play X - 16GB 1,245,000
Asus Google Nexus 7 - 16GB 1,260,000
Sony Xperia Tablet S - 32GB 1,299,000
Huawei MediaPad 10 Link - 16GB 1,315,000
Samsung Galaxy Tab 3 8.0 SM-T3110 - 16GB 1,330,000
Samsung Galaxy Note 8.0 N5110 - 16GB 1,365,000
Point Of View Protab 3XXL 3G IPS 1,370,000
Hyundai T10 - 16GB 1,378,000
Fujitsu Stylistic M532 1,379,000
Samsung Galaxy Note 8 N5100 - 16GB 1,435,000
Samsung Google Nexus 10 - 16GB 1,450,000
Apple iPad mini WiFi-32GB 1,450,000
Asus Eee Pad Transformer TF300T - 32GB 1,480,000
Sony Xperia Tablet S - 64GB 1,499,000
Samsung Galaxy Tab 3 8.0 SM-T311 - 8GB 1,525,000
Apple iPad (4th Gen.) Wi-Fi - 16GB 1,530,000
Apple iPad mini WiFi + 4G - 16GB 1,549,000
Apple iPad (3rd Gen.) Wi-Fi + 4G - 16GB 1,600,000
Amazon Kindle Fire HD 8.9 16GB 1,620,000
Apple iPad mini WiFi-64GB 1,650,000
Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5200- 16GB 1,650,000
Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 - 16GB 1,660,000
MSI WindPad 110W 3G 1,705,000
Asus Eee Pad Transformer TF300TG - 32GB 1,730,000
Asus VivoTab Smart ME400C - 64 GB 1,750,000
Asus Eee Pad Transformer TF300T - 32GB + Dock 1,760,000
Apple iPad mini WiFi + 4G - 32GB 1,869,000
Apple iPad (3rd Gen.) Wi-Fi + 4G - 64GB 1,920,000
Apple iPad (4th Gen.) Wi-Fi + 4G - 16GB 1,960,000
Apple iPad (4th Gen.) Wi-Fi - 32GB 2,005,000
Asus VivoTab Smart ME400CL - 64 GB 2,050,000
Asus Eee Pad Transformer TF300TG - 32GB + Dock 2,120,000
Apple iPad mini WiFi + 4G - 64GB 2,159,000
Apple iPad (4th Gen.) Wi-Fi + 4G - 32GB 2,240,000
Sony Xperia Tablet Z - 16GB 2,280,000
Sony Xperia Tablet Z LTE - 16GB 2,299,000
Asus PadFone 2 -32GB 2,399,000
Acer Iconia W510 - 32GB 2,479,000
Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 - 64GB 2,500,000
Apple iPad (3rd Gen.) Wi-Fi - 64GB 2,555,000
Apple iPad (4th Gen.) Wi-Fi + 4G - 64GB 2,579,000
Asus VivoTab RT TF600T 32GB 2,590,000
Acer Iconia W510 - 64GB 2,829,000
Asus PadFone Infinity -32GB 3,170,000
Microsoft Surface Pro 128GB 4,350,000
Microsoft Surface Pro 64GB 4,420,000

نظرات() 

بازار تبلت‌ها در سال‌های اخیر فضای رقابتی جدی به خود گرفته است و شرکت‌های تولیدکننده سعی دارند با عرضه محصولاتی با کیفیت‌تر و بهتر، سهم بیشتری از این بازار را در اختیار بگیرند. در این میان اما همچنان تبلت‌های آی‌پد شرکت اپل پرطرفدارتر و پر فروش‌تر از دیگر محصولات بازار هستند.


در همین راستا اخیرا یک مطالعه جدید برای مقایسه تبلت‌های پر فروش بازار انجام شده است تا مشخص شود که کدام یکی از این تبلت‌ها سرعت عمل بیشتری برای اجرای اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی مختلف دارند. در نهایت بر اساس نتایج به دست آمده آی‌پد مینی اپل دارای سریع‌ترین صفحه نمایش لمسی در بین تبلت‌ها است.

این مطالعه جدید که توسط موسسه تحقیقاتی Agawi انجام شده است، نشان می‌دهد که تبلت iPad Mini اپل دارای سریع‌ترین صفحه نمایش لمسی در بین تبلت‌ها است. زمان پاسخگویی صفحه نمایش آی‌پد مینی تنها ۷۵ میلی ثانیه است. در این گزارش تسلط اپل بر بازار تبلت‌ها کاملا مشخص می‌شود، حتی در بخش سرعت صفحه نمایش‌های لمسی.

بعد از آی‌پد مینی دیگر محصول اپل یعنی آی‌پد نسل چهارم با ۸۱ میلی ثانیه زمان پاسخگویی در جایگاه دوم قرار دارد. بعد از این دو محصول اپل، می‌توان گفت بعضی از تبلت‌های آندرویدی پر فروش بازار مانند Nvidia Shield با زمان پاسخگویی ۹۲ میلی ثانیه قرار دارد. تنها تبلت ویندوزی پر سرعت در این رتبه‌بندی، اما Surface RT است که با زمان پاسخگویی ۹۵ ثانیه جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. بعد از این محصول به ترتیب تبلت‌های Kindle Fire HD 2013 با زمان پاسخگویی ۱۱۴ میلی ثانیه، تبلت Nexus 7 2013 با زمان پاسخگویی ۱۳۵ میلی ثانیه و بالاخره تبلت Galaxy Tab 3 8.0 سامسونگ با زمان پاسخگویی ۱۶۸ میلی ثانیه در رتبه‌های بعدی این رتبه بندی قرار گرفته‌اند.

در این تست هر دستگاه دست کم ۵۰ بار مورد آزمایش قرار گرفته است. این آزمایش به این صورت انجام شده است که در آن با لمس مرکز صفحه نمایش تبلت و اندازه‌گیری زمان پاسخگویی با استفاده از یک حسگر نوری مخصوص، سرعت عمل هر تبلت در زمان اجرا اپلیکیشن‌های مختلف مورد آزمایش قرار گرفته است. بد نیست بدانید که همه این تبلت‌ها در حالت airplane، با حداکثر روشنایی صفحه نمایش و بسته بودن اپلیکیشن‌ها مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

نظرات() 

گوشی هوشمند P'9982 که محصول جدید از خانواده گوشی‌های لوکس Porsche Design محسوب می‌شود، بدنه فولادی دارد و درب پشتی در مدل محدود این گوشی هوشمند از چرم طبیعی تمساح به صورت دست‌ساز ساخته شده است.

شرکت بلک‌بری اعلام کرد که به دنبال همکاری‌های اخیر خود با شرکت خودروسازی پورشه(Porsche) تعداد محدودی از گوشی هوشمند لوکس خود را روانه بازار می‌کند.

این گوشی هوشمند Porsche Design P'9982 که در شرکت کانادایی بلک‌بری تولید می‌شود و از مدل Crocodile آن فقط 500 دستگاه در بازار جهانی عرضه می‌شود و گفته شده است که روی آن نسخه سازگار شده از سیستم عامل BlackBerry 10.2 نصب شده است.

گوشی هوشمند P'9982 که محصول جدید از خانواده گوشی‌های لوکس Porsche Design محسوب می‌شود، بدنه ساتنی به همراه فولاد ضد زنگ را در خود جا داده است که البته در قسمت پشتی این بدنه از چرم ایتالیایی دست‌ساز استفاده شده است.


درب پشتی در مدل محدود این گوشی هوشمند از چرم طبیعی تمساح به صورت دست‌ساز ساخته شده است.

گوشی هوشمند Porsche Design P'9982 ساخت شرکت بلک‌بری هم‌اکنون در تمامی فروشگاه‌های Porsche Design عرضه شده است و در کنار آن برخی شرکت‌های مخابراتی از تاریخ 21 نوامبر آن را عرضه کرده‌اند.

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :